چشمه های آب گرم سرعین

Sarein hot springs

Sarein hot springs


اگه بخواهیم از چشمه های آب گرم سرعین برای شما مخاطبین سرعین پول مطالبی را ارائه کنیم باید به سر منشا این آب گرم ها نیز اشاره کنیم که در ادامه به چندین مورد اشاره می کنیم.

  • چشمه آب گرم آرتزین سرعین
  • چشمه آب گرم قهوه سویی (گوز سویی)
  • چشمه آبگرم گاومیش گلی
  • چشمه آب گرم پهنلو

البته اکثر آبگرم های شهر سرعین که الان بنا به صلاحدید تغییر به مجتمع های آبدرمانی مدرن شدند از سرچشمه های مخصوص خودشان استفاده می کنند که در باره برخی از انها اشاره می کنیم.

چشمه آب گرم آرتزین سرعین

چشمه آب گرم آرتزین سرعین یا غیر منتظره ترین نعمت خدادادی به شهر آب و آرامش سرعین می باشد که در سال 72 با توجه به مطالعات زمین گرمایی که مهندسان ان موقع در سرعین انجام میدادند از عمق 150 متری زمین شروع به بیرون زدن کرد که ارتفاع اب تا 20 متر بالاتر هم امتداد پیدا می کرد با توجه به کیفیت بالای آب گرم ارتزین و دمای بالای ان و بکر بودن ان و با توجه به اینکه مهندسان در مهار ان ناکام ماندند از این آب گرم خدادی در اکثر ابگرم های سرعین بطور پیوسته بعنوان آبگرم کمکی استفاده می شود.

3330547 5533 b 692901764

چشمه آب گرم آرتزین سرعین

چشمه آب گرم قهوه سویی (گوز سویی)

چشمه آبگرم قهوه سویی یا گوز سویی که با نام آب چشم نیز شناخته می‌شود، آبی تقریبا اسیدی دارد و از آن برای درمان بیماری‌های چشم استفاده می‌کنند. این چشمه در حال حاضر قسمتی از مجتمع آبدرمانی قهوه سویی سرعین می باشد. گوز‌سویی یک نام ترکی می باشد، علت انتخاب آن به عنوان نام یک چشمه آبگرم، به مفید بودن آب‌هایش در درمان بیماری‌های چشم مربوط می‌شود. هر ساله افراد زیادی از جای‌جای کشورمان ایران با هدف درمان بیماری چشم‌هایشان به سوی شهر توریستی سرعین و چشمه گوزسویی سفر می کنند.

چشمه آبگرم گاومیش گلی سرعین

چشمه آب گرم گاومیش گلی سرعین پر آب ترین چشمه آب گرم سرعینه و استخری به طول 30 و به عرض 18 متر دارد که دور استخر رو با دیوار بلندی محصور کردن تا از هتل های مجاور دید کافی نسبت به دخل استخر نداشته باشه . آب گرم گوگردی از چند نقطه کف استخر همراه با گاز خارج می شه و از مجرای ضلع شرقی به بیرون می ره . درجه حرارت آب گرم گاومیش گلی 40 درجه سانتیگراداست. دبی آب این چشمه در حدود 35 لیتر در ثانیه است.

چشمه آب گرم پهنلو سرعین

چشمه آب گرم پهنلو سرعین دارای آبی سبزرنگ بوده و در آن املاح معدنی مختلفی مانند گوگرد و … یافت می شوند. چشمه آب معدنی پهن لو در ردیف چشمه هایی با  آبهای کلرو بی‌کربنات سدیم قرار گرفته و در آن موادی همچون پتاسیم، سولفات، کلرور و سدیم به وفور یافت می شود. این آنیون ها و کاتیون ها سبب پیدایش خواص درمانی فراوانی در این چشمه می شوند که از جمله آن ها می توان به درمان بیماریهای مختلف پوستی، بیماری های عصبی و مشکلات مفصلی و همچنین تقویت قوای عمومی بدن و درمان بیمار های عمومی اشاره نمود. 

 

 

 

ویدئو چشمه آب گرم سرعین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید:09144503466