سرعین را باید دید

سرعین را باید دید

سرعین را باید دید


شهر سرعین را باید دید تا مجذوب نعمت های بیکران خدادادی و بکر این منطقه از جغرافیای دست نیافتنی شد. شهر گردشگری و توریستی سرعین در 20 کیلومتری  اردبیل در دامنه سرسبز کوه سبلان واقع شده و به علت چشمه های آب معدنی فراوان که  از کوه سبلان سرچشمه می گیرند، این شهر را بعنوان شهر آب و آرامش  معرفی کرده است.

سرعین در فرهنگ لغت فارسی به معنای سرچشمه می باشد.

سرعین را باید دید

سرعین را باید دید

آب و هوای سرعین را باید دید

حداکثر درجه هوا در شهر سرعین 25 درجه سانتیگراد در تابستان و حداقل دمای سرد سرعین منفی 7/8- درجه سانتی گراد  در زمستان می باشد که سرعین از لحاظ آب و هوایی در گرمترین فصل سال خنک ترین هوای جهان و در زمستان بی نظیرترین هوا برای صنعت گردشگری و ورزشهای زمستانی می باشد. میزان بارندگی سالیانه در شهر سرعین حدود520 میلیمتر می باشد و جمعیت ساکن در این شهر در سال5000 نفر اعلام شده است.

تپه آناهیتای سرعین را باید دید

تپه آناهیتا ی سرعین که اتفاقا مکانی باستانی و تاریخی است که بر اساس کاوش هایی که در این منطقه صورت گرفته، قدمت این تپه به واپسین سال های هزاره ی اول و همچنین هزاره ی دوم میلاد می رسد. در این مکان باستانی وسایلی هم پیدا شده که بر روی قدمت و وجاهت تاریخی این مکان صحه می گذارند.

همچنین در این تپه از دوره های مختلفی مثل ایلخان ها، قراقویونلوها، سلجوقیان و آق قویونلوها آثار مختلفی پیدا شده است. درباره ی تپه ی آناهیتا این نکته گفتنی است که این منطقه جایگاه عالمان دینی زرتشتی بوده است.

عسل و سر شیر سرعین را باید دید

تابستان های زیبای مسافران زیادی در صف های طولانی نان های سنتی می ایستندو نان تازه محلی می خرند. بعد با نان و عسل تازه سبلان و سرشیر تازه صبحانه مفصلی می خورند. در تمام خیابان های سرعین مغازه های کوچک و بزرگی پیدا می شوند که عسل و سر شیر می فروشند اما اگر دیر اقدام کنید ممکن است سرشیر صبح را از دست بدهید. در شهر سرعین عسل و سرشیر باعث شده همه اجناس صبحانه در سوپر مارکت ها آب خنک بخورند.

آش دوغ سرعین را باید دید

بعد از استفاده ازچشمه های آبگرم، خوردن یک کاسه آش دوغ تمام خستگی تان را از بین می برد. آش دوغ سرعین ترکیب خوشمزه ای از دوغ سبزی های معطر نخود و… است و در میان گردشگران طرفداران زیادی دارد کسایی که عاشق سیر  با اش دوغ هستند میدونن که لذت خوردن اش دوغ تو شهر سرعین یه چیز دیگست.

آش دوغ سرعین را باید دید

آش دوغ سرعین را باید دید

آبگرم و استخر های سرعین را باید دید

آبگرم ها و استخر های خانوادگی شهر گردشگری سرعین اولین عوامل شهرت این شهر در بین جاهای گردشگری کشور شدند و گویی همیشه هم بر این قرار است که این چشمه های جوشان، مهم ترین جاذبه های این شهر باشند. درباره ی این که دقیقا چند چشمه ی آب گرم در این شهر وجود دارد عدد دقیقی در دست نیست اما چیزی که پر واضح و مشخص است این مورد است که بیش از ده ها چشمه ی جوشان و طیعی آب گرم در این شهر و اطرافش وجود دارد که خود امروزه به یکی از دیدنی های سرعین تبدیل شده است.

این چشمه های آب گرم از سبلان که از کوه های بسیار بلند ایران در شمال غرب کشور است سرچشمه می گیرند. حالا که حرف سبلان است باید این نکته را یادآوری کنیم که این کوه یکی از ۳ قله ی بلند و مرتفع ایران است. با این که م یتوانید با مشهور ترین آ بگرم های سراسر ایران در مطلبمهمترین چشمه های آب گرم درمانی در ایران آشنا شوید اما ما در ادامه چندتا از معروف ترین آب گرم های شهر سرعین را به شما معرفی می نماییم و به زودی در یک مطلب مجزا به صورت کامل این چشمه ها را معرفی خواهیم کرد.

شما میهمانان می توانید برای خرید امن و صرفه جویی در وقت سفر در شهر گردشگری سرعین از طریق سایت سرعین پول اقدام به رزرو استخر vip،رزرو استخر خصوصی در سرعین، رزرو استخر خانوادگی در سرعین، قیمت استخر vipدر سرعین، خرید بلیط آبدرمانی در سرعین، بلیط آبگرم های سرعین نمایید.

ویدئوی  معرفی شهر سرعین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید:09144503466